Trilex

/

Terminál

|

Terminál

Obecná charakteristika

Modul Trilex Terminál je vhodné řešení v oblasti navádění a kontroly dat, v rámci celého informačního systému. Elektronické snímání je moderní způsob práce, který je nyní na vzestupu nejen v obchodních, ale rovněž ve výrobních organizacích. 

Produkt je koncepčně řešen jako nádstavba k modulům Trilex – Obchod, Trilex – Sklad a Trilex – Výroba. Při provozování tohoto způsobu zpracování údajů jsou využívány ruční terminály čárového kódu pro sběr dat, které jsou přenosné a využívají vlastní ovládací software, jehož pomocí přímo komunikují s IS Trilex. Konfigurace elektronického zařízení pro sběr dat a cenová relace programů je vždy upřesněna.

V ručních terminálech je možno vytvářet doklady typu dodavatelská příjemka, výdej surovin z výroby do spotřeby apod. Při zadávání položek dokladu je využito načtení kódu položky sejmutím čárového kódu ze štítku a zadáním množství, případně ceny za MJ a data spotřeby. Po zadání všech položek uživatel provede import dat do IS Trilex, kde jsou přímo vytvořeny příslušné doklady dle středisek a skladů v nastavení modulu. Po vytvoření skladových dokladů v IS Trilex uživatel vytvořené doklady překontroluje a potvrdí. Po vytvoření dodavatelské příjemky lze pak z modulu terminál vytisknout štítky z čárovými kódy, které obsahují důležité informace o datu příjmu, datu spotřeby apod. Těmito štítky lze označit balení, která byla naskladněna a lze pak dle těchto štítků následně i zboží vydávat.

Pro tvorbu dokladu pro výdej surovin do výroby lze do terminálu z IS Trilex naimportovat soubor s rozpisem potřebných surovin přesně dle výrobní zakázky  a uživatel již  zadává pouze skutečně vydané množství. Po dokončení dokladu je zpětně proveden import dat z terminálu do IS Trilex, kde jsou vytvořeny příslušné skladové doklady.

Vydávání surovin přes modul Terminál lze navázat také na laboratoř. Přijdou-li suroviny od dodavatele, mohou být přesunuty do laboratoře, kde jsou provedeny laboratorní testy na způsobilost jejich použití ve výrobě. Pokud množství prověřované laboratoří není touto také uvolněno k použití, nelze tyto položky přes modul Terminál vydávat. Terminál pracuje pouze s volným množstvím.

Základní části modulu

 • sběr dat pomocí čárového kódu
 • zadávání položek pouze načtením kódu
 • provázanost na střediska a sklady
 • přímý tisk štítků
 • přímé i automatické importy dat
 • možnost provázání s laboratoří

Přínosy pro uživatele

 • zkvalitnění práce v navádění dat a následně kontrola dat v rámci celého IS
 • návaznost na data skladu a obchodu
 • výrazný pokles potřeby ručního navádění dat
 • omezení chybovosti obsluhy při zadávání dat
 • efektivnější práce uživatelů

Ukázka modulu

Co dalšího Trilex® umí?

Chcete vědět více?

Obraťte se na nás pomocí kontaktního formuláře.
Volba správného ERP systému je velké rozhodnutí a víme, že budete mít mnoho dotazů. Šetřete svůj čas. Napište, co Vás zajímá a vše si vysvětlíme.

7 + 6 =

Zavolejte nám:

+420 597 578 762

Napište nám:

info@trinidon.cz